Україна – це земля, наша родюча, чорна, найбагатший  у світі чорнозем,  за який проливали кров найкращі сини України.  Українська земля  –  чорного кольору,  а  кров  борців,  що  йшла  «відбирати  іі від  ворога» – червона.  А  хіба ж  поєднання цих кольорів  – червоного і чорного  – не символічне  визначення  України –  УКРАЇНИ , ЩО БОРЕТЬСЯ?

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Василь  Стефаник

RSS
Tools
New-Grad.com
Aug 17
Під наглядом фотографа PDF Друк e-mail

ХХІ століття розбалуване технологіями, можливостями та інноваціями сучасності. Однак, за всією цією призмою еволюції та вдосконалення людина втрачає свою самобутність. Соціальні мережі – найпотужніша система навіювання стереотипів, встановлення рамок та запровадження нових мейнстримів. Та в нашому житті завжди є біле, аби протистояти чорному, вода, аби протистояти вогню. Завжди існуватимуть люди, які шукають особливості кожного тоді, коли інші намагаються їх викоренити. Такими людьми є фотографи та художники, що зображують наш світ таким, яким вони його бачать, не використовуючи прикрас.

 

Анастасія Чередник – молодий фотограф Харкова, однак вже змогла завоювати серця багатьох своїм ставленням до такої кропіткої праці. Професійною зйомкою дівчина займається 3 роки. Спочатку, це було лише захоплення на аматорському рівні, однак згодом хоббі переросло в реальну справу життя Анастасії. З особливим захопленням Настя фотографує наречених на весіллях, адже неймовірні емоції кохання та щастя дарують натхнення творити далі. Також вона займається репортажною та fashion-зйомкою. Для дівчини робота фотографом – не просто «сфоткав, віддав знімки та забрав гроші». До кожного, хто звертається до неї, Анастасія знаходить індивідуальний підхід. «Мені дуже подобається моя робота тим, що я спілкуюся з багатьма людьми, дізнаюся щось нове та дарую радість й задоволення іншим. Кожному потрібна особлива увага, і неймовірно приємно усвідомлювати, що людина, зайшовши до твоєї студії сором’язливою і закритою, виходить звідти впевненою та з любов’ю до себе. Я не роблю їх егоїстами, я допомагаю їм прийняти свої особливості, що виходять за встановлені межі стандартів, я показую, якою красою вони насправді володіють. Іноді, я відчуваю себе справжнім психологом, і це захоплює щоразу все сильніше», - ділиться Анастасія на відкритті своєї фотовиставки. 

Дівчина презентувала фотографії, на яких відображена самобутність миттєвостей, неповторність та динаміка життя, що не стоїть на місці.
Аби цілком проникнути в творчий світ Анастасії Чередник, я вирішила взяти до уваги п’ять фотографій, які наповнені власними емоціями, етапами життя людей на кадрах та самого фотографа.

1. Дебют. untitled - 2
Одне слово, але таке важливе як для Анастасії, так і для її закоханої пари на фото. Для першої – можливість проявити свої вміння на фото, для других – довірити іншій людині передати свої почуття та емоції однієї митті. Молодому фотографу варто починати саме з такого досвіду, адже наречені завжди щиро та невимушено отримуються в кадрі. Їхні почуття в житті можна зрозуміти з поглядів, зі слів та жестів. Однак, аби передати всю цю галерею емоцій, фотограф повинен добре попрацювати та викластися на повну.


                                                                                     2. Завжди і навіки.
untitled - 3Родина – коло людей, які рідні вам як по крові, так і по духу. Як би рідко ви не бачились, скільки б кілометрів між вами не пролягало, зібравшись разом, ви – одне ціле. На цьому фото природно отрималися всі: батьки, діти, навіть пес. Анастасія особливо пишається цією фотографією, адже вона не поставлена штучно, що б не здавалося на перший погляд. Кожен робив те, що вважав потрібним, цим самим передаючи тепло родинного кола, любов та повагу кожного члена сім'ї, невимушеність та простоту спілкування. Фото зображує людей, які відчувають себе в «своїй тарілці» поруч з найріднішими.


                                                                                                         3. З вірою в кохання.
untitled - 4На фотографії зображені двоє закоханих, що вирішили відійти від стандартних фотографій на зеленому пагорбі, вкритому квітами та росою на траві. В змокрілий від дощу пісок провалювалися підбори нареченої, морський бриз трохи покуйовдив волосся, все тіло промерзло від прохолоди, однак для тих, хто щойно поєднав свої серця воєдине, немає перешкод. Пообіцявши одне одному завжди бути разом, молоді сміливо йдуть вперед, приймаючи навіть виклики природи.


 

                                                                                        4. Довіра та любов.
untitled - 5
Найщирішими та непідробними емоціями є саме емоції дітей. Вони діють за покликом душі, проявляють емоції лише тієї митті, коли вони переповнюють маленькі серця. На цій фотографії – довіра сина до батька. Дитина не боїться того, що її не впіймають. З щирою посмішкою та щастям хлопчик летить назад в обійми свого батька. Немає навколо нічого, окрім справжньої щирої любові. Цей кадр, особисто мене зворушує, адже мимоволі згадуєш своє дитинство. Розумієш, як швидко промайнув час, усвідомлюєш, що давно увійшов у доросле життя. Однак, кожен з нас завжди буде тим маленьким усміхненим янголятком для своїх батьків.


                                                                                        5. Випадковості не випадкові.
untitled - 6Анастасія із захопленням відгукується про цю фотографію. Я мала змогу почути історію створення цього кадру. Дівчина принесла до фотографа дещо зі своїх речей та захотіла декілька цікавих фотографій. Недовго думаючи, Анастасія розгорнула яскравий жовтий колір, і розпочався процес. Дві, на перший погляд добре сплановані фотографії, насправді – випадкові. Кадри схожі на кропітку роботу найуспішнішого фотографа світу та професійної фотомоделі. Однак, це спонтанний творчий порив молодого харківського фотографа.

 

 

Анастасія Чередник професійно займається фотографіями не так довго. Але неймовірну роботу демонструвати почала від самого початку свого творчого шляху. Я виділила її для себе серед інших фотографів, і, гадаю, це зробили зі мною інші відвідувачі виставки. Вправно впіймана динаміка життя на фотографіях показує вміння Анастасії не обирати простішу дорогу. Мало хто здатний передати одним лише кадром неповторність кожної митті нашого існування. Батько не обіймає сина, по декілька хвилин позуючи для фото. Батько й син переживають щирі емоції, незабутні враження від ще однієї хвилини перебування разом. Родина зібралася за одним столом, де неозброним оком видно непідробність тепла і любові. Закохані молоді наречені насолоджуються один одним, не помічаючи навколо бруду, холоду й поривів вітру.
Наше життя неповторне. Кожна хвилина, проведена з важливими людьми – незабутня, кожна миттєвість наповнена досвідом та емоціями. Ми живемо з дня у день то з радістю, то в обіймах із смутком та нудьгою. Хтось ходить з любов'ю в серці, чиєсь серце поранене, однак плекає надію та віру. Комусь пощастило жити з достатком та великою родиною, а дехто мусить виживати в цьому світі без підтримки та опори. Життя буває милосердним та жорстоким, змушує нас приймати кардинальні рішення та сміливо йти вперед, незважаючи ні на що. Важливо, аби ми могли серед усієї цієї метушні віднайти дійсно важливі моменти, цінні митті, що можуть і не відтворитися знову. Якщо ми не взмозі цього зробити, якщо нас засліплює буденність або ж щодня яскравіше життя – фотограф, помірним та урівноваженим натиском на кнопку фотоапарата, зробить це за нас. 

                                                                                                                                                                         А. Горбачова

 

Новий Град м.Помічна

© 2017 Новий Град. Всі права захищено.
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.