Україна – це земля, наша родюча, чорна, найбагатший  у світі чорнозем,  за який проливали кров найкращі сини України.  Українська земля  –  чорного кольору,  а  кров  борців,  що  йшла  «відбирати  іі від  ворога» – червона.  А  хіба ж  поєднання цих кольорів  – червоного і чорного  – не символічне  визначення  України –  УКРАЇНИ , ЩО БОРЕТЬСЯ?

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Василь  Стефаник

RSS
Tools
New-Grad.com
Aug 17
Сьогодні відбудеться судове засідання за позовом громади с. Верещаки щодо закриття їх школи PDF Друк e-mail

Сьогодні о 14:30 в приміщенні Олександрівського районного суду Кіровоградської області відбудеться слухання резонансної справи за колективним позовом жителів села Вищі Верещаки проти Олександрівської районної ради щодо закриття сільської школи.

 

Як раніше повідомляв свободівець, правозахисник Павло Дейнеко, ще 22 червня  2016 року місцева районна рада ухвалила рішення, за яким було створене Красносільське НВО, а також припинила юридичну особу Вищеверещаківського НВК. За словами націоналіста, де-юре це означає ліквідацію школи в селі Вищі Верещаки: "На жаль, подібними рішеннями райрад нині нікого не здивуєш, адже саме таким антиконституційним способом втілюється горе-реформа освіти в Україні. Проте далеко не всі громади погоджуються з примусовим закриттям шкіл. Не стала винятком і вищеверещаківська громада. Обурення жителів цього села знайшло своє втілення в численних зверненнях до відповідних органів та посадових осіб з проханням допомогти зберегти їх школу". Проте, як підкреслив правозахисник, окрім відписок і небажання зрозуміти їхні проблеми, селяни так нічого й не отримали. Від голови районної ради, представника "Батьківщини" Григорія Гончаренка, селянам довелося почути не лише недолугі аргументи на користь закриття єдиної в селі школи, але й відверті образи.

Ситуацію змінило втручання свободівця - заступника голови обласної ради Ігоря Степури, якого запросили на збори села. Він наголосив на тому, що це рішення було ухвалене з порушенням низки нормативних актів. Навіть більше: відповідно до закону "Про місцеве самоврядування в Україні", ухвалення подібних рішень виходить за межі компетенції районних рад.

Громада в ході зборів вирішила за підтримки свободівців захищати свою школу в суді. 18 серпня 2016 року керівник юрвідділу обласної організації ВО "Свобода" Павло Дейнеко спільно з представниками ініціятивної групи села подали до Олександрівського райсуду позовну заяву про визнання протиправним та скасування вищеозначеного рішення Олександрівської районної.

 

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО «Свобода»

 

Новий Град м.Помічна

© 2017 Новий Град. Всі права захищено.
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.