Україна – це земля, наша родюча, чорна, найбагатший  у світі чорнозем,  за який проливали кров найкращі сини України.  Українська земля  –  чорного кольору,  а  кров  борців,  що  йшла  «відбирати  іі від  ворога» – червона.  А  хіба ж  поєднання цих кольорів  – червоного і чорного  – не символічне  визначення  України –  УКРАЇНИ , ЩО БОРЕТЬСЯ?

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Василь  Стефаник

RSS
Tools
New-Grad.com
Aug 17
Як у Помічній «покращили» дитяче харчування PDF Друк e-mail

skool 1У Добровеличківському районі приватний підприємець ще у серпні минулого року виграв конкурс  на організацію харчування учнів у всіх трьох школах міста Помічної.  Але у двох і досі не може розпочати роботу. 

До «Нової газети» звернувся помічнянський  учитель Олег Горбачов. Його дружина, приватний підприємець Ольга Горбачова, доволі успішно займається організацією харчування школярів у Помічнянській  школі  ось уже 15 років.  Нині вже котрий рік поспіль орендує  в школі №1 приміщення кухні, її обладнання (плити тощо), повноцінно харчує дітей.  При цьому, стверджує Олег, усе законно – після тендерної  процедури  із  підприємцями  укладається  договір,  сплачуються  податки і комунальні послуги тощо. За кошти батьків харчує учнів 5-11 класів і групи продовженого дня за повним асортиментом: перша й друга страви, салати, соки тощо плюс гаряча випічка, солодощі  –  все, що дозволяється для дитячого харчування.  На тій самій кухні, яку орендує  Ольга, для початкових класів готують харчування  працівники  школи.  Крім цього, вона підвозила продукти для приготування їжі для 1-4 класів. До минулого року підприємець працювала без проблем, задоволені були всі: влада міста, батьки і вона сама.

 

У двох інших школах – № №2 і 3 – ситуація була така сама: двоє підприємців харчували дітей середніх-старших класів і також забезпечували продуктами для харчування 1-4-х. Проблеми у Ольги та її колег з’явилися відтоді, як торік школи міста перевели на баланс Добровеличківського  району (до того місто саме утримувало свої школи).

– До того жодних серйозних проблем не було,– пояснює Олег.– І раніше, скажімо, були певні затримки із оплатою за продукти  для  початкових  класів. Але ж тут за січень – не платять, лютий, березень – так само, годували  лише  «завтраками».  Після травня, коли закінчився термін договору у всіх трьох «харчовиків»,  двоє  підприємців  відмовилися  продовжувати  працювати  у школах № №2 і 3. Не витримали  таких  умов.  Та й займатися цією справою – дуже нелегко. Відтак райвідділ освіти пропонує  Ользі Горбачовій  взяти  під опіку і їх – постачати  продукти  у школи № №2 і 3  для  учнів 1-4 класів до кінця 2015 року та годувати з вересня (після нового конкурсу) 5-11 класи.  Вона погоджується, тим більше, що у квітні організаційні моменти з переходу на баланс району закінчилися, і з нею почали розраховуватися за продукти.

– Але… Договір оренди по школі №1 закінчувався у травні минулого року, –продовжує Олег. – Відділ міг його продовжити, як це бувало раніше, тим паче самі ж просили зайнятися  ще й  школами № №2 і 3. Але не пролонгували. Можливо, посадовці щось від нас хотіли… Якби  там не було, начальник відділу освіти, молоді та спорту Добровеличківської РДА Людмила Силенко так і заявила – маю право не продовжувати. Буде конкурс, мовляв, виграєте його – будете працювати, ні – то ні. Ми перемагаємо на ньому 21 серпня. Конкурсна  комісія оголосила, що у зв’язку з тим, що на конкурс надійшла лише одна пропозиція,  він  не буде проводитися,  а договір оренди приміщень буде укладений  із  єдиним заявником  – ФОП  Горбачовою  Ольгою. Причому – на оренду кухонь в усіх трьох школах. Але не так сталося, як ми сподівалися... Після тендеру відділ освіти був зобов’язаний укласти  із  підприємцем  відповідні договори.

30 жовтня 2015 року ФОП  Горбачова та відділ освіти, молоді та спорту РДА уклали договір на оренду нежитлового приміщення площею 42,2 кв.м  та рухомого майна у Помічнянській  ЗШ  I-III ступенів № 1 (та й той із великою кількістю  помилок, та не підписати його – залишити учнів школи без обідів). Але аналогічний договір щодо шкіл № 2 й № 3, як зазначено в протоколі засідання конкурсної комісії від 21.08.2015 року, відділ освіти укладати відмовився. Мотиви відмови по третій школі – описані нижче. Щодо неукладання договору відносно школи№ 2 – причини взагалі пані Ользі невідомі.

– Більше того,  нам навіть за укладеним договором у першій школі не дають працювати  нормально,– стверджує Олег.– Річ у тім, що в ньому є такий собі термін «гаряче харчування». Юридично такого терміну, як пояснив нам юрист, не існує. Та пані Силенко наполягає на тому, що «гаряче харчування» – це тільки перші й другі страви. За її логікою, салатами і соками, ряжанкою й випічкою ми не маємо права годувати школярів. Раніше таких проблем не виникало!  Відтак кухню школи №1 вже не раз перевіряли. І перевіряють нібито своїх – кухарів, які готують для молодших класів, але у звіті зазначають – «під час перевірки на території школи незаконно діє буфет». І директор отримує на горіхи від відділу освіти. Тобто таким чином намагаються і його налаштувати проти нас. Отже, виходить, що договір підписали, але нормально повноцінно працювати не можемо. Свіжий приклад «сприяння» малому бізнесу – Силенко привезла у школу холодильник і наказала його поставити на кухні. Без нашого, орендарів, відома, заважає він нам чи ні – її не турбує. Може вона там взагалі склад влаштує?

Зараз Горбачови попри все готують документацію для організації харчування в інших двох школах – сподіваються на те, що все-таки зможуть домогтися законного права.  Проте їх дуже бентежить те, що термін «гаряче харчування» може перекочувати і в  інші два договори. Тому вони, аби уникнути непорозумінь, письмово звернулися до начальника відділу з проханням замінити його на слова «організація харчування учнів школи».

– Вона ж відповіла,– запевняє Олег,– що не може, бо не має права змінювати умови конкурсу тощо. Хоча закон каже – у двосторонньому договорі його предмет може обговорюватися. Можна було б уточнити документ – і питання відпадуть.Підприємець вважає, що має право готувати не лише перші з другими страви, а й інші. Тим більше, що раніше булочки, соки і салати під заборону не потрапляли. Та й хто насмілиться сказати, що дітям ці продукти не потрібні? 

Через цей термінологічний гачок підприємець  змушена відтягувати підписання угоди щодо організації харчування в ЗШ №2. Бо якщо укладуть у редакції від начальника відділу – отримають ті самі проблеми, що й у ЗШ №1.  А хто зараз в закладі харчує дітей, Олегу і Ользі невідомо.    

Щодо школи №3 – взагалі цікава ситуація, продовжує чоловік. Хто нині там годує дітей – загадка для Горбачових. За неперевіреною інформацією, каже Олег, нібито цим займається батьківський комітет. Але ж право на це мають лише зареєстровані фізичні або юридичні особи. Батьківський комітет може лише збирати кошти і оплачувати ці послуги знову ж таки – офіційній фізичній або юрособі. А якщо, не дай Бог, хтось отруїться в цій школі, хто буде відповідати? Батьківський комітет? Крім того, коли Ольга звернулася до директора цієї школи Олега Баранова із клопотанням надати їй технічний паспорт школи (необхідна законна процедура для визначення ставки орендної плати), він відмовив із оригінальним формулюванням «через не залежні від мене фінансові обставини». Коли ж попросили пані Силенко пояснити це, вона офіційно відповіла: «…за інформацією директора… у школі організовано гаряче харчування для учнів 5-11 класів. Виходячи із вищезазначеного, договір оренди… заключати немає потреби».      

– Це «організоване гаряче харчування» я бачив на власні очі,– зазначає Олег.– Там продають випічку у вестибюлях із лотків працівники їдальні.

Та чи не найбільше Горбачових зачіпає те, що їх фактично обдурили.

– Ще коли проводили тендер,– зауважує чоловік,– нам казали: «Ви поки оформляйте документи, але діти повинні їсти. Розпочинайте роботу в усіх трьох школах». Ми навіть штат планували розширювати. А вийшло так, що і в першій не дають працювати нормально, і до двох інших не допускають.

Людмила Силенко, з якою нам вдалося поспілкуватися, факт неукладання угод підтверджує.

– Горбачови  підготували всі документи по школі №2,– розповіла Людмила Віталіївна.– Типовий договір у нас готовий,  я його навіть уже підписала. Але у листопаді вони його не підписали, бо щось їм у ньому не сподобалося. Мене тоді не було на робочому місці. По третій школі. Вони звернулися до її директора, щоб той надав їм технічну документацію. У нього її не було. Тож вони поскаржилися нам на нього. Він тоді надав мені інформацію, що вже організовано харчування батьківським комітетом. У листопаді директор зібрав батьків і пояснив, що тендер виграла Горбачова, але на той момент харчування ще не організоване. Тому батьки вирішили самі його зробити. А це законом не заборонено. Директор надав протокол комітету і відповідний наказ про організацію харчування 5-11 класів. А документи на третю школу Горбачови не зробили (звісно, а як же могли підготувати їх, коли директор не дає техпаспорт?– Ред.)

На питання, чому директор не зміг його надати, пані Людмила зізналася, що його просто не було. Причина – відсутність коштів на його виготовлення. Цікаво, а як раніше допускали до школи організаторів харчування без згаданого паспорта?

Посадовець пояснила заборону на салати й тощо тим, що в усіх документах – оголошенні конкурсу, протоколі комісії – зазначається саме «гаряче харчування».  На запитання, чому раніше, крім перших-других страв,  можна було годувати дітей салатами і здобою, вона відповіла: «А я не знаю».

Наостанок  керівник  відділу  висловила  жаль  із  приводу того, що  Олег звернувся до редакції.  Мовляв,  не хотілося б афішувати ці події, «могли б на місці ситуацію розрулити…».

Врешті-решт, розрулювати  її  буде суд.  Горбачови подали позов. У ньому вимагають зобов’язати  відділ  освіти  укласти  договори  по  ЗШ № №2 і 3,  а також  стягнути  із  нього матеріальну  і  моральну  шкоду  за  завдані  збитки, адже підприємця фактично не було допущено до об’єкта господарювання.  Яка сума буде обумовлена у позовній  заяві,  Олег  не став озвучувати. 

 

Новий Град м.Помічна

© 2017 Новий Град. Всі права захищено.
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.