Україна – це земля, наша родюча, чорна, найбагатший  у світі чорнозем,  за який проливали кров найкращі сини України.  Українська земля  –  чорного кольору,  а  кров  борців,  що  йшла  «відбирати  іі від  ворога» – червона.  А  хіба ж  поєднання цих кольорів  – червоного і чорного  – не символічне  визначення  України –  УКРАЇНИ , ЩО БОРЕТЬСЯ?

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Василь  Стефаник

RSS
Tools
New-Grad.com
Aug 16
ЛІС РУБАЮТЬ – ТРІСКИ ЛЕТЯТЬ PDF Друк e-mail

Ігор Степура: ЛІС РУБАЮТЬ – ТРІСКИ ЛЕТЯТЬ, ХОЧА ДАВНО ВЖЕ МАЛИ БИ ПОЛЕТІТИ ГОЛОВИ

igor stepyraПро те, як поводиться з лісом і працівниками лісництв Кіровоградське обласне та місцеве керівництво лісового господарства, люди вже криком кричать. Але в умовах кругової поруки докричатися до тих, хто мав би вже давно припинити злочинну діяльність начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Наталії Ревенко та її підлеглого – директора ДП «Чорноліський лісгосп» Олександра Зуєва, просто неможливо. А між іншим, ситуація стає все загрозливішою, адже апетити і свавілля цих безкарних керівників вже фактично не мають меж.

За словами колишнього працівника лісгоспу, який не захотів миритися з беззаконням, але зрештою був змушений звільнитися з роботи за власним бажанням, хижацькі вирубки лісу з року в рік ведуться все інтенсивніше. І це в регіоні, де лісові ресурси взагалі на вагу золота!

За розрахунками колишнього працівника, у 2015 році ДП «Чорноліський лісгосп» було вирубано 50215 м3 лісу. З них реалізовано 43325 м3.  При тому, що силами лісгоспу переробляється близько 10 % зрубаної деревини, левова частка лісової продукції відправляється на експорт, а залишки – на внутрішній ринок. Загальна сума реалізації за 2015 рік має становити, на його думку, близько 49,4 млн. грн. Якщо порівняти з попереднім 2014 роком, коли об`єм зрубаної деревини становив у лісгоспі  44824 м3, а реалізований – 41787 м3 на загальну суму 27,1 млн. грн., обсяги вирубки лісових масивів реально збільшились на 15%, а сума реалізації зросла на 80%.  

З цього приводу колишній працівник обурюється, що при такій сумі річного доходу для розвитку державного підприємства фактично нічого не робиться – ні в плані створення нових виробничих підрозділів з виготовлення пілетів, ні з переробки лісопродукції та дров`яних відходів. Хоча завдяки розширенню виробництва могли б значно зрости й надходження до місцевого бюджету, з`явилися б нові робочі місця, а район та його мешканці отримали необхідне паливо для опалення помешкань.

За словами колишнього працівника, лише протягом двох останніх років Чорноліський лісгосп вирубав близько 186,3 гектарів лісу. «Тобто те, що вирубали за два роки, – зазначає досвідчений лісівник, – можна було б розтягнути на всі три роки».

Чому так інтенсивно рубають? «Все просто – апетити начальства мають властивість непомірно зростати», – пояснюють працівники ДП «Чорноліський лісгосп». За їх словами, підприємці, які хочуть придбати деревину в лісгоспі, мають робити це через аукціон, але то лише формальність, бо все розподіляється ще до його проведення. Ходять чутки, що замовники в обхід аукціону мають заплатити директору певний відкат – від 150 грн і вище з одного кубометра – в залежності від сортності лісу. На «Ютубі» можна знайти цікаве відео з одного з таких аукціонів, на якому зафіксовано досить красномовний момент: коли ціна на ліс починає стрімко зростати, директор Олександр Зуєв відразу ж знімає лот. «Навіщо ж йому висока ціна, якщо тоді відкату не буде? А їм без цього ніяк не можна, бо апетити у них – ого-го!» – діляться своїми міркуваннями працівники лісгоспу.

Але це далеко не єдиний засіб задоволення апетитів «підприємливого» керівництва лісового господарства. Судячи з тих питань, які піднімалися на зборах трудового колективу Дмитрівського лісництва, і коментарів окремих його працівників, неабиякий «заробіток» лісове начальство має й на будівництві доріг у лісових масивах. «Технологія будівництва так званих лісових доріг, яка застосовується у лісгоспі, – запевняє одна з лісокультурниць Дмитрівського лісництва, – абсолютно не узгоджується з існуючими екологічними нормами, що згодом призведе до суттєвого погіршення екологічного стану лісових масивів, проте зараз дає можливість декому на цьому непогано «заробити». За словами працівників лісгоспу, при будівництві лісових доріг  використовується баласт (відходи залізниці), який потім вкривається сумішшю відсіву та щебню. І дорога готова! Щоправда, з шаленим зазором заощаджених грошових коштів, які, очевидно, розходяться по кишенях – від керівників лісгоспу і далі по ієрархії до вищих керівних органів».

Однією з наболілих проблем лісгоспу, за словами його працівників,  є  магазин «Лісовичок», у який «вбухуються» колосальні кошти. За дивним збігом обставин, магазином опікується дружина директора Олександра Зуєва, яку в трудовому колективі жартівливо називають позаштатним директором лісгоспу. І хоча для підприємства магазин є нерентабельним і обходиться йому в копієчку, але закривати його, звісно, ніхто не збирається. Як не збираються усувати й безліч інших надто обтяжливих для лісгоспу проблемних питань.

Ось, так і господарюють керівники державного підприємства. Зважаючи на ту скруту, в якій перебуває країна, коли українців закликають затягувати паски і працювати якомога економніше, у тім числі й з природними ресурсами, директор ДП «Чорноліський лісгосп» Олександр Зуєв і його покровителька – начальник обласного управління Наталія Ревенко, саме завдяки цим ресурсам живуть і гуляють на широку ногу, не думаючи, що залишиться наступним поколінням після їх недбалого господарювання.

Здається, на такі речі вже давно мали би звернути увагу правоохоронні та контролюючі органи, але ніхто цього не бачить, бо все кришує начальник обласного управління та депутат обласної ради від БПП/Солідарність Наталія Олександрівна Ревенко.

Як зазначає колишній працівник лісгоспу, ще в 2013 році, під час перевірки ДП «Чорноліський лісгосп» органами фінансової інспекції, були виявлені численні порушення та недоліки, але Наталія Ревенко звернулася за допомогою до тодішнього голови облдержадміністрації Сергія Ларіна й питання відразу ж вирішилось – акт ревізії від фінансової інспекції прийшов такий, що директора лісгоспу хоч на дошку пошани виставляй. «Здавалося, після Майдану часи змінилися, – зазначає він, – але й сьогодні ми бачимо те ж саме і навіть гірше – у 2015 році фінансова інспекція з плановою перевіркою у лісгосп навіть не приїхала, а написала акт перевірки, як кажуть, «заочно». Та й правильно – навіщо кудись їхати і щось робити, коли за все вже «проплачено»?!

6 жовтня 2015 року Державним агентством лісових ресурсів України проводилася перевірка директора Чорноліського лісгоспу Зуєва О.В., передбачена Законом України «Про очищення влади». За її результатами було встановлено, що Зуєв Олександр Васильович може працювати на посаді директора лісгоспу. «І це при тому, що мова йде про ярого прихильника режиму Януковича, активного члена Партії регіонів, який примусово виводив своїх робітників на «антимайдан» у Кіровограді та ще й має до того ж незакриту кримінальну справу! Сміх та й годі!», – обурюються працівники підприємства. Так само пройшла, за їхніми словами, люстраційну перевірку й начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко, яка також організовувала особисто «антимайдан» у Кіровограді й мала кримінальну справу з рішенням суду від 2010 року про звільнення її з займаної посади.

Натомість «реабілітовані» керівники влаштували справжні репресії в трудовому колективі лісгоспу. За інформацією, отриманою в колективі лісгоспу, чимало працівників, незгідних з політикою керівництва та впроваджуваними корупційними схемами, були звільнені з роботи. У примусовому порядку здійснюється перестановка працівників лісгоспу – переведення в інші підрозділи тощо, чим створюється надзвичайно напружена обстановка в колективі й загалом досить складна ситуація для виконання роботи та посадових обовязків самими працівниками. Як пояснює звільнений з роботи колишній працівник, такі переведення проводяться з грубими порушеннями трудового законодавства та колективного договору. Погрожуючи звільненням з роботи, людей просто змушують писати заяви про переведення на іншу роботу або на звільнення за власним бажанням.

«То чи зверне нарешті держава свою увагу на цю вкрай небезпечну конфліктну ситуацію, чи будемо чекати,  поки в Чорноліському лісгоспі, як на лісоповалі сталінського періоду, почнуть діяти ГУЛАГівські закони?», – запитують обурені працівники та громада, на території якої знаходиться дане підприємство. Але відповіді поки що не чути.

 

Новий Град м.Помічна

© 2017 Новий Град. Всі права захищено.
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.