Україна – це земля, наша родюча, чорна, найбагатший  у світі чорнозем,  за який проливали кров найкращі сини України.  Українська земля  –  чорного кольору,  а  кров  борців,  що  йшла  «відбирати  іі від  ворога» – червона.  А  хіба ж  поєднання цих кольорів  – червоного і чорного  – не символічне  визначення  України –  УКРАЇНИ , ЩО БОРЕТЬСЯ?

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Василь  Стефаник

RSS
Tools
New-Grad.com
Aug 17
«Нікому й ніколи не вдасться деморалізувати вояків «Карпатської Січі!» PDF Друк e-mail

 - Руслан Степура 

stepyraДепутат Кіровоградської обласної ради Руслан Степура кінець січня провів на передових позиціях «Карпатської Січі», підтримуючи бойовий дух побратимів, які захищають Соборність і Незалежність України поблизу Донецького аеропорту. Відразу по приїзді Русланові, як депутату, керівнику Світловодської міської організації ВО «Свобода» та заступнику голови Кіровоградської обласної організації націоналістів з воєнних питань, довелося відразу поринути у вир нагальних проблем життя області та рідного міста. Тож, спілкування з Русланом довелося дещо відтермінувати. Але, попри велику кількість нагальних справ, побратим Руслан  погодився розповісти про враження від перебування на передовій російсько-української війни.

 

       -  Руслане, розкажи про вашої поїздки на позиції «Карпатської Січі».

       -   Насамперед, ми з побратимом Павлом Дейнеко доправили січовикам вантаж гуманітарної допомоги, зібраної в різних куточках області. Так співпало, що ми з вояками разом готували святкову кутю та відсвяткували на передовій Водохреща. Розуміючи всю складність бойових буднів, після святкувань ми залишилися на певний період, щоб безпосередньо долучитися до оборони цілісності нашої держави.

      -   Що доводилося робити?

      -   Першочерговим нашим завданням було дати воякам хоч трохи часу на відпочинок і відновлення, адже дуже помітне їх виснаження. Тому підтримували січовиків, які заступили на чергування, гарячими стравами, які відвозили безпосередньо на позиції. Відповідно, що ті вояки, які були змінені, завдяки нам були звільнені від облаштування побуту і мали більше часу на моральне і фізичне відновлення. Ми намагалися подарувати побратимам відчуття, що про них турбуються. Ще одним важливим завданням, особисто для мене, було виступити підтримкою вояцтву в якості депутата Кіровоградської обласної ради. Січовикам дуже болить «роз’їдання» України внутрішнім ворогом саме в той час, коли їм доводиться в окопах воювати з ворогом зовнішнім. Тривалі вечірні розмови, пояснення нашої діяльності та боротьби зі свавіллям на мирних територіях, бодай частково додають їм снаги до боротьби з московською навалою.

    -    Руслане, що ти можеш сказати про фізичний стан вояків? Ти щойно згадав про виснаження – наскільки це є сьогодні проблемою українського війська?

      -  Хочу зазначити, що нинішня епідемія грипу вирує не лише на мирних територіях. Багато бійців через захворювання грипом знаходяться у важкому стані. Дуже приємно, що особисто моя присутність дала шанс комусь побути в розположенні, не думаючи про побутові проблеми та підлікуватися. Так співпало, що у той час, коли я приїхав, кепсько почувалася наша посестра з «Карпатської Січі». Можна сказати, що їй не довелося займатися багатьма речами, які заважали повноцінному лікуванню.

    -   Скажи, чи хоча б частково припинилися обстріли наших позицій в результаті Мінських домовленостей? Адже олігархічні ЗМІ нам постійно доносять, що ці угоди рятують життя багатьох хлопців.

       -  Обстріли позицій січовиків не припиняються. Але справа в тому, що про ці обстріли, окрім свободівців, ніхто не говорить. Ми, якщо по-правді, на фоні цих Мінських угод виглядаємо такими собі йолопами, які не можуть відповідати на агресію ворога. Я був свідком того, як наше командування виходило на перемовини та висувало ультиматуми сепаратистам та московським зайдам про дотримання режиму тиші. Звісно, ворог не збирається припиняти обстріли, але при цьому кожна відповідь української сторони на їх агресією вважатиметься порушенням тих же угод Україною. Це звучить максимально дико, але саме таке бачення ситуації виникає, коли дивишся на все, так би мовити, зсередини.

      -   Що з цього приводу кажуть самі січовики? Чи є у них бодай найменше сподівання мирного врегулювання конфлікту на сході України?

        -  Складається враження, що нині просто витрачається час на перевірку витримки українського війська в цілому. Здається, що влада разом з імперською Росією чекають, поки вояки деморалізуються, поки їм обридне ця війна. Зрозуміло, що війна, у якій вояки не мають права воювати, виснажлива і навіть принизлива.  Фактично ж хлопці  не мають права використовувати навіть наявне озброєння. Але ті, хто був морально готовий зі зброєю в руках захищати країну, ніколи не скажуть, що це «не їх війна». Бійці «Карпатської Січі» сильні духом і витримують максимум психологічної та фізичної наруги над собою саме тому, що прекрасно усвідомлюють прагнення ворога знищити в першу чергу їх дух та самоповагу. Вважаю, що цих хлопців так просто не зламати.

   -  Дякую, Руслане, за змістовну розмову. Сподіваюся, що за підтримки мирного населення України, а також небайдужих представників влади, які не припиняють, ставши депутатами, підтримку українського війська, ми обов’язково переможемо.

      -  А у нас немає іншого виходу, окрім перемоги. Тому продовжуємо активно займатися волонтерською та просвітницькою діяльністю. Продовжуємо доносити людям ті сторінки української історії, які замовчувалися та перекручувалися заради знищення політичної та національної свідомості українців. Насправді ж ворожій Москві цього не вдалося навіть за панування тоталітарного режиму. Цей факт є основним і беззаперечним підтвердженням незламності українського народу.

Слава Україні!

Слава Нації!

 

Розмовляла керівник прес-служби Кіровоградської обласної організації ВО «Свобода» Наталія Святокум

 

Новий Град м.Помічна

© 2017 Новий Град. Всі права захищено.
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.