Україна – це земля, наша родюча, чорна, найбагатший  у світі чорнозем,  за який проливали кров найкращі сини України.  Українська земля  –  чорного кольору,  а  кров  борців,  що  йшла  «відбирати  іі від  ворога» – червона.  А  хіба ж  поєднання цих кольорів  – червоного і чорного  – не символічне  визначення  України –  УКРАЇНИ , ЩО БОРЕТЬСЯ?

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Василь  Стефаник

RSS
Tools
New-Grad.com
Aug 17
Помічнянці нетрадиційно відзначили «день молоді» PDF Друк e-mail

29 червня 2014 року у м. Помічна, що на Кіровоградщині, пройшов перший фестиваль української творчості “CenterFest”.  Метою фестивалю було зібрати кошти на допомогу хлопцям-кіровоградцям, що беруть участь у бойових діях на сході. Організаторами виступили Помічнянська міська організація ВО «Свобода» спільно з міською радою.

 qUSVfia29Ys

 

 

Своєрідною преамбулою  ЦентроFest’у став забіг здорової молоді. У забігу взяло участь близько 30 помічнянців, які пробігли від центральної площі міста до стадіону «Локомотив» під державними прапорами. Молодь заряджала оточуючих вже традиційними гаслами «Слава Україні!» та «Україна – понад усе!».

bx2Xa9zqZbk

Увечері ж фестиваль розпочався з виставки українських промислів. Місцеві майстрині представили на публіку свої вироби з бісеру, солоного тіста, вишивки та картини. Родзинками виставки стали майстер-класи з плетіння та виготовлення ляльок-мотанок.

Допоки гості фестивалю милувалися виставкою, над площею міста піднімався дим. Це команди кашоварів готувалися пригощати містян смачним козацьким кулішем. І вже зовсім скоро навколо казанів вишикувалися черги з охочих поласувати кашею.

DWfB-M3 gso

 

А тим часом зі сцени пролунав заклик підходити бажаючих взяти участь у конкурсі на найкращу вишиванку. Учасників оцінювало компетентне журі у 3-х номінаціях: найкраща жіноча вишиванка, найкраща чоловіча вишиванка і найкраща дитяча вишиванка. Переможці були нагороджені дипломами та цінними подарунками.

 

Традиційним для кінця червня у м. Помічна вже стало проведення конкурсу патріотичної пісні. Не став винятком і цей рік. Впродовж вечору помічнянців та гостей міста розважали своїми виступами учасники конкурсу та запрошені гості фестивалю.

S8OAw6OBX-0

 

А на десерт  “CenterFest” підготував сюрприз для гостей фестивалю – виступ рок-гуртів. Півночі публіку запалювали гості з Кіровограду – «Чорне сяйво» та «Зона підвищеного тиску» - і зі Знам’янки – «Проти течії».

«День молоді (до речі, повна назва свята «День радянської молоді») є пережитком совєтів, - зазначає міський голова м. Помічної Микола Антошик. – Сьогодні ми будуємо нову Україну – самостійну і вільну від радянських стереотипів. Українцям – українські свята. Саме з цієї тези і виникла ідея фестивалю – фестивалю етнічного, патріотичного і власне УКРАЇНСЬКОГО. Так як фестиваль проходить у важкі для України часи, основною метою було не розважити публіку, а зібрати кошти для української армії. Але, гадаю, нам вдалося і перше, і друге».

Виручені кошти будуть направлені на придбання засобів захисту та засобів спеціального зв’язку кіровоградцям, що беруть участь у бойових діях на сході.

                                                                                                                                                                                   Ярослава Вітко.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новий Град м.Помічна

© 2017 Новий Град. Всі права захищено.
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.